Kā izvēlēties diskus

KĀ IZVĒLĒTIES DISKUS

 

Šajā sadaļā mēs pastāstīsim, kādi mēdz būt diski, ar ko tie atšķiras un centīsimies palīdzēt jums disku izvēlē.

 

1. Tērauda diski

 

 

Galvenā šo disku priekšrocība ir to zemā cena, kura ir divreiz, dažreiz pat trīsreiz zemāka, salīdzinot ar alumīnija diskiem. Kā arī, ja jūsu auto iebrauc lielā bedrē (vai uzbrauc guļošam uz ceļa priekšmetam) diskam ir iespēja salocīties, līdz ar to, absorbējot „sitienu” un tādējādi pasargājot automašīnas piekari un virsbūvi no iespējamās deformācijas.

Galvenais šī diska trūkums ir tā lielais svars, kas būtiski ietekmē automašīnas dinamiku. Automašīna sliktāk kā ieskrienas, tā arī bremzē. Smagais disks ir kā spara rats, ko ir salīdzinoši grūti iegriezt un pēc tam apstādināt. Arī automobiļa zemresoru masa palielinās, kas negatīvi ietekmē piekares darbību un komfortu.

Tomēr tērauda štancētajiem diskiem ir liels pieprasījums, īpaši ziemas sezonā, kad automašīnas dinamiskās īpašības nav tik svarīgas.

 

2. Alumīnija lietie diski

 

 

Šie diski ir veidoti no alumīnija sakausējuma, kurus izgatavojot netiek izmantots augsts spiediens. Šo disku masa salīdzinot ar tērauda diskiem ir mazāka par 20%. Tiem ir daudz dažādu dizaina (zīmējumu) veidu, kas dod jums iespēju izvēlēties piemērotāko jūsu automašīnai.

Daudz labāk notiek arī bremžu dzesēšana salīdzinoši ar tērauda diskiem, pateicoties daudz lielākiem ventilēšanas caurumiem.

Viens no būtiskākajiem ši diska trūkumiem ir tā nelielā elastība. Stipra trieciena rezultātā, tas gandrīz neliecās un var pat ieplaisāt.

Uz doto brīdi šie diski ir vieni no visizplatītākajiem ražotajiem diskiem, kas vislabāk atbilst cenas un kvalitātes atbilstības parametriem.

 

3. Kalti alumīnija diski

 

Diski tiek izgatavoti no alumīnija sakausējuma, to izgatavošanas tehnoloģijā tiek izmantota karstā štancēšanas tehnoloģija.

Šādā veidā kaltajiem diskiem ir ļoti augsta izturība un mazs svars. Tie ir salīdzinoši par 30-50% vieglāki kā tērauda diski un par 20% vieglāki kā lietie alumīnija diski. Tie arī ir plastiski un stipru triecienu rezultātā tajos neveidojas plaisas.

Kā kalto disku nepilnības var uzskatīt to augsto cenu un salīdzinoši vienkāršos disku dizainus, kurus ierobežo to izgatavošanas sarežģītais process (tehnoloģija).

 

Izvēle ir Jūsu ziņā!

1679510323