Linki uz riepu ražotājiem

LINKI UZ RIEPU RAŽOTĀJIEM

 

Avon
http://www.avon-tyres.co.uk/

Avon kompānija ir riepu radīšanas un ražošanas pionieris. Tā savu vēsturi ir aizsākusi 1885.gadā, kad šīs kompānijas dibinātāji izgatavoja savā rūpnīcā ASV pirmās riepas. Sākumā rūpnīca izgatavoja cietas gumijas uzlikas uz riteņiem, taču jau 1897.gadā tā apguva riepu, kas uztur sevī nemainīgu spiedienu, izgatavošanas procesu.
1997.gadā kompāniju Avon Tyres iegādājās Cooper un Rubber Company of Findlay kompāniju un aizsāka jaunu riepu ražošanas ēru ar jaunu nosaukumu: Cooper-Avon Tyres Limited.

   

Barum
http://www.barum.ch

1924.gadā Čehijā, tika dibināta kompānija Bata, kas nodarbojās ar gumijas zoļu izgatavošanu apaviem. 1945.gadā notika trīs galveno, kaučuka ražotāju apvienošanās – Bata (Čehija), Rubena (Slovākija) un Matador (Slovākija), radās kompānija – Barum. 1967.gadā šeit tika izgatavota pirmā radiālā riepa. No 1993.gada Barum ietilpst Continental koncerna sastāvā. Kompanijas rūpnīca atrodas Zlin pilsētā Čehijā un ir aprīkota ar vismodernākajām iekārtam.

   

Bridgestone
http://www.bridgestone.ru/

Kompāniju 1931.gada 1.martā ir dibinājis uzņēmējs Šodžiro Išibaši. Kompānijas galvenais ofiss atrodas: 10-1, Kiobaši 1-čom, Čuo-ku, Tokija 104-8340, Japāna.
Uz doto brīdi uzņēmums BRIDGESTONE CORPORATION ieņem vienu no vadošajām vietām riepu ražošanā un tā tirgus daļa ir 20% no visām pasaulē pārdotajām riepām.
Kompānijai pieder preču zīme FIRESTONE.

   

Continental
http://www.conti-online.ru

Dibināta 1871.gadā. Riepu koncernu vidū Continental ieņem pirmo vietu Vācijā, otro vietu Eiropā un ceturto vietu pasaulē. Ziemas riepu tirgū koncerns ieņem vadošās pozīcijas Eiropā. Koncernam pieder šādas preču zīmes: Continental, Uniroyal (Eiropa), General Tire, Semperit, Gislaved, Viking, Barum un Mabor.

   

COOPER
http://www.coopertires.com

1914.gadā Akronā, Ogaijo štats, ASV, pusbrāļi  John F.Schaefer un Claude E.Hart nopērk „M&M Manufacturing Company”. Uzņēmums ražo remontkomplektus riepām. 1946.gadā kompānija par godu savam direktoram Ira J.Cooper maina nosaukumu uz „Cooper Tire  & Rubber Company”. Visas Cooper riepas ir izgatavotas atbilstoši klientu vēlmem Findli tehniskajā centrā un pārbaudītas savā izmēģinājumu poligonā San-Antonio, Teksasas štatā.
Cooper Tire tirgū ir pārstāvēts ar sešām preču zīmēm – Cooper, Mastercraft, Avon, Starfire, Roadmaster un Dean.

   

Cordiant
http://cord.fcbi.biz/

Preču zīme Cordiant pieder lielākajam riepu ražotājam Centrālajā un Austrumeiropā – holdingam „SIBUR – Krievijas riepas”.
Holdinga sastāvā ietilpst četras riepu ražošanas rūpnīcas – „Voltair-Prom” Volžskas pilsētā, „Uralšina” Jekatirinburgā, „Omskšina” un „Jaroslavskij šinnij zavod”; „Saranskij zavod „Rezinotehnika” un rūpnīca, kas specializējusies sintētiskās šķiedras ražošanā „Sibur – Volžskij”. Kompānijai pieder arī 50% no uzņēmuma „Matador-Omskšina”.
Holdings ražo augsti tehnoloģiskas riepas vieglajām automašīnām ar preču zīmi Cordiant un riepas komerctransportam ar preču zīmi TyRex, to vidū ir riepas lauksaimniecības tehnikai, kravas, industriālajai, kā arī metāla korda modeļi populārāko izmēru riepām.
Pēc 2008.gada rezultātiem kompānija ir pasaules vadošo riepu ražotāju divdesmitniekā un ir piektajā vietā lielāko Eiropas riepu ražotāju kompāniju sarakstā.

   

Dunlop
http://www.dunlop.fr

Preču zīme DUNLOP pieder "The Goodyear Tire & Rubber Company", kurai pieder arī tādas preču zīmes, kā " GoodYear", "Fulda", "Kelly", "Debica", "Sava".
1888.gadā Džons Boids Danlops iesniedza patentu birojā iesniegumu, par patentu pirmajai ar gaisu pildītajai riepai. Tas ir devis sākumu izgudrojumam, kas joprojām ir cieši saistīts ar automašīnu un autosporta vēsturi. Pasaules līmeņa sasniegumi visās starptautiskā autosporta klasēs dokumentāli pierāda augstās „Dunlop” riepu ekspluatācijas īpašības jau vairāk kā 110. gadu garumā.

   

Gislaved
http://www.gislaved.de/

Gislaved preču zīme pieder koncernam Continental.
Gislaved ziemas riepas ir vienas no labākajām pasaulē un ir ļoti populāras gan Skandināvijas valstīs gan Krievijā.

   

Good Year
http://www.goodyear.com

Kompāniju „Good Year” ir dibinājis Franks Siberlings 1898.g. 29.augustā Akronas pilsētā, Ogaijo štatā par godu Čārlzam Gūdjeram – vulkanizācijas procesa atklājējam. Goodyear rāžo vairāk kā 500 000 riepu katru dienu 84. ražošanas centros visā pasaulē. Spārnotā pēda simbolizē saikni starp Goodyear un Merkūriju, dievu sūtni, kam bija spārnotas pēdas.

   

Kleber
http://www.kleber.fr

Franču kompāniju Kleber 1910.gadā ir dibinājis M.Vorkoms.
Pirmssākumos uzņēmums nodarbojās ar dažādu gumijas izstrādājumu izgatavošanu medicīnas, biroju un sadzīves vajadzībām, bet 1945.gadā pateicoties kompānijas dibinātāja mīlestībai pret autosacīkstēm, kompānija sāka izgatavot automašīnu riepas. No 1995.gada Kleber ir kompānijas Michelin meitas-uzņēmums. Kompānijas ražotā produkcija tiek piegādāta tādām kompānijām kā „Volkwagen”, „Renault”, „Peugeot”, „Opel” un „Suzuki”.

   

Kumho
http://www.kumhotire.com

Kompānija Kumho ir dibināta 1961.gadā, Dienvidkorejā.
Kumho kompānijas inženieri papildus izstrādēm drošības nodrošināšanas un automašīnas vadīšanas drošības jomās, lielu uzmanību pievērš riepas ārējam dizainam, kā automašīnas dizaina sastāvdaļai.
Kumho riepas vairākkārt ir uzvarējušas autosportā, kas liecina par kompānijas augsti tehnoloģisko produkciju un ierindo to vienā rindā ar pasaules vadošajiem riepu ražotājiem.

   

Michelin
http://www.michelin.ru

Uzņēmumu Michelin 1989.gadā dibināja brāļi Andrē un Eduards Mišelen, kuru tie nosauca par „Michelin&Co”. No tā brīža kompānija ir kļuvusi par spēcīgu koncernu, kura rūpnīcas ir izvietotas visā pasaulē.

   

Nokian
http://www.nokian.com

Nokian Tyres kompānija ir lielākais riepu ražotājs ziemeļvalstīs un vienīgais pasaulē ražotājs, kura ir stratēģiski orientēta uz ziemeļu apstākļiem.
Kompānijas pamatprodukcija tiek ražota Somijā, Nokia pilsētas rūpnīcā. Automašīnu riepu ražošanas sākuma datums – 1932.gads.

   

Pirelli
http://www.pirelli.ru

Kompānijas Pirelli pamatdarbības virzieni ir riepu, telekomunikāciju kabeļu un sistēmu, kā arī augstsprieguma kabeļu ražošana un darījumi ar nekustamo īpašumu.
Pirelli kompānijas vēsture ir cieši saistīta ar autosacīkšu evolūciju. Pirmā uzvara bija jau 1907.gadā rallijā Parīze-Pekina. 90. dalības gadi dažādās sacīkstēs visā pasaulē ir padarījuši kompāniju Pirelli par vienu no pašiem „godalgotākajiem” riepu ražotājiem.

   

Toyo
http://www.toyojapan.com/

Kompānija „Toyo Tire & Rubber Co” aizsāka savu vēsturi 1945.gadā. Kompānija ir viena no vadošajiem riepu piegādātājiem japāņu autoražotājiem. Toyo izgatavo visa veida riepas, sākot no riepām vieglajām automašīnām, beidzot ar riepām smagajām automašīnām un autobusiem.

   

Uniroyal
http://www.uniroyal.com

Kompānija Uniroyal® sāka ražot riepas 1892.gadā Amerikā, tajā laikā kompānijas nosaukms bija U.S. Rubber Company (amerikas gumijas kompānija). Šobrīd Uniroyal marka ir Continental koncerna sastāvā.

   

Yokohama
http://www.yokohama.de

Koncerns Yokohama ir viens no vadošajiem Japānas uzņēmumiem. Tam ir milzīgs zinātnskais potenciāls ķīmijas nozarē, tāpēc uzņēmums ražo augstas kvalitātes dažādu produkciju, sākot ar golfa nūjām, beidzot ar dempfer-sistēmām augstceltnēm. Pasaulē Yokohama ir plaši pazīstama kā viena no labāko riepu ražotājām, kas izceļas ar augstākā līmeņa kvalitāti un jaunākajām ražošanas tehnoloģijām.

   

Нankook
http://www.hankooktire-eu.com/

Dibināta 1941.gada Dienvidkorejā. Šobrīd uzņēmums ražo vairāk ka 50 miljonus riepu gadā un pārdod tās 170 pasaules valstīs. Kompānijas eksporta apgrozījums gadā pārsniedz 700 miljonus dollāru. Hankook ir oficiālais riepu piegādātājs daudziem vadošajiem autoražotājiem.

1679514857